SIA DONA

+371 65231120

Vēsture

Mēs tikai nesen pārcēlāmies uz šo vietu. Ir vasara. Un man uz skolu būs jāiet tikai rudenī. Kamēr mamma un tētis ir darbā, man ir daudz brīva laika. Es gandrīz visu dienu sēžu pie loga un vēroju garāmgājējus… Es domāju, kas viņi varētu būt… Visinteresantākais ir kāds pāris. Viņi katru rītu dodas kaut kur, ieķērušies viens otram elkonī. Viņi nesarunājas, viņi ir nopietni. Vīrietim ir izgludināts krekls un kaklasaite, bet sievietei mugurā kleita. Vienmēr tikai kleita, nekad bikses vai svārki. Bet vakarā, kad viņi nāk mājās, viņi ir pavisam citādi. Vīrietis kaklasaiti ir ielicis kabatā un dažreiz svilpo, bet sieviete smaida. Bet galvenais – viņiem līdzi nāk smarža! Mans logs vienmēr ir atvērts, un es to jūtu. Tā smarža ir pasakaina! Es nezinu, kā var smaržot vienlaicīgi pēc tik daudzām jaukām lietām, bet, kad viņi paiet garām, smaržo pēc Ziemassvētkiem, pēc Jāņiem, pēc Lieldienām, pēc dzimšanas dienas, pēc svētdienas… Pēc visa, ko es tik ļoti mīlu!

140 km no Rīgas, Salas novadā, no lielceļa paslēpusies simtgadīgās priedēs, atrodas maizes ceptuve “Dona”, kurā kā senāk katru kukulīti veido ar rokām. Ražotnē valda miers un saticība, tāpēc maizītē ir ieceptas maizniekmeistaru labās domas un mīlestība.

Pateicoties maiznieku un konditoru ilggadīgajai pieredzei un darba tikumam, senlaicīgās, no paaudžu paaudzēm mantotās receptes ir papildinātas ar 21. gadsimta beķeru zināšanām un izdomu.

Uzņēmumā strādājošie ir Latvijas patrioti un maksimāli cenšas izmantot vietējās izejvielas. “Dona” ir lielākā to maizes ražotāju vidū, kuru īpašnieki ir tikai Latvijas pilsoņi, bet ceturtie lielākie Latvijā pēc maizes ražošanas apjoma.

 

1992

1992. gada 28. oktobrī tiek dibināta kooperatīvā sabiedrība “Dona”. Kooperatīvo sabiedrību dibina pieci dalībnieki. Par valdes priekšsēdētāja tiek ievēlēta Jevdokija Kuņankina.

Šī paša gada novembrī tiek privatizēts agrofirmas “Daugava” maizes ceptuves cehs un iekārtas. Uzsākti pirmie lielie remontdarbi, veikta ceha pārbūve un uzsākta maizes produkcijas ražošana. “Donā” strādā 16 darbinieki.

 

1993

1993. gada 25. maijā kooperatīvs “Dona” pārveidojas par sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Dona”, par direktori iecelta Jevdokija Kuņankina.

 

1996

Tiek uzbūvēta un nodota ekspluatācijā jauna piebūve – miltu noliktava un baltmaizes cehs 450 m2 kopplatībā. Tas izdarīts izmantojot tikai pašas “Donas” un tās īpašnieku piesaistītos līdzekļus un neņemot kredītus.

 

2005

2005. gada 18. martā izveidota jauna SIA "Dona" valde no trim cilvēkiem. Par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Kārlis Zemešs, par valdes locekļiem – Maira Tauriņa un Valda Golubova.

 

2006

2006. gada sākumā realizēts projekts par miltu beztaras noliktavu 80 tonnām miltu. Ekspluatācijā nodota jauna piebūve: realizācijas un administrācijas telpas, veikals un noliktava 500 m2 platībā.

Atvērta SIA “Dona” tirdzniecības vieta Daugavpilī, Cietokšņa ielā 60.

 

2010

2010. gadā kopā ar akciju sabiedrību “Latgales Piens” tiek atvērta tirdzniecības vieta Jēkabpilī, Vecpilsētas laukumā.

 

2017

2017. gadā renovēts un modernizēts “Donas” veikals pie ražotnes Salā.

Pašlaik SIA “Dona” nodrošina darbu vairāk nekā simts Salas novada un Jēkabpils pilsētas cilvēkiem.